Megnyugtatlak, ez az érzés sosem fog elmúlni. Sőt, minél több tudásra és tapasztalatra teszel szert, annál erősebb lehet. Ezt hívják imposztor szindrómának.
A „nem vagyok elég jó" érzés valójában csak általános szakmai bizonytalanság, nem valós önértékelés. Minden designer folyamatosan fejlődik – még a legjobbak is tanulnak.
Ezzel foglalkoznunk kell, hiszen a Behance-ra naponta kerülnek fel lenyűgöző munkák, amik csak fokozzák ezt az érzést.
Fontos, hogy mindenki a saját szintjén mérje és értékelje magát. Az adott pillanatban, az adott helyzetben a tőled telhető legjobb teljesítmény igenis értékes.
A szakmai fejlődés egy utazás, nem végállomás. Saját eredményeinket érdemes korábbi munkáinkhoz viszonyítani, nem mások Instagram vagy Behance portfóliójához.
A minap egyik haverom elküldte az egyik legelső logót, amit valaha terveztem.
Mondanom sem kell, eléggé ciki az egész.
A koleszos bulik plakátjait és logóját terveztem, még amikor „vásárhelyis" voltam, valamikor 1999–2000 környékén a BME-n.
Megmutatom, de maradjon köztünk 😅
Mai szemmel nézve botrányos! De akkor ez volt a maximumom, és büszke is voltam rá.

Nemrég egy másik beszélgetésben felmerült egy fontos gondolat: egyáltalán nem kell szégyellni a tapasztalat hiányát.
Ez ugyanolyan természetes állapot, mint amikor valakinek már húszéves szakmai múltja van.
A tapasztalat egyszerűen egy pillanatnyi állapot, ami nem minősíti az embert. Nem rajtad múlik, hogy mennyi tapasztalatod van – és ez így van jól!
Minden tapasztalt szakember emlékszik rá, hogy ő is valahol elkezdte. Senki sem született grafikusként, senki sem indult profi portfólióval. Mindannyian kitartó munkával értük el azt a szintet, ahol most tartunk.
Fontos, hogy ezt mindig szem előtt tartsuk, és ne felejtsük el, honnan indultunk.
Érdekel, megismernéd a többi mítoszt is? (+ videó)
Összegyűjtöttünk 10 mítoszt, amelyeket vagy mások mondanak rólunk, grafikusokról, vagy mi magunk hiszünk. Ha szeretnéd mindet megismerni, iratkozz fel most a hírlevélre.
YELLOW tipp - Tűzz ki reális célokat, ismerd el a kisebb sikereket is, és törekedj folyamatos, de fokozatos fejlődésre. Ne a tökéletességre koncentrálj – helyette összpontosíts magára a fejlődési folyamatra.